Respect Live Fest

Asociatia Respect lanseaza prima editie a festivalului ,,Respect Live Fest" , care se va desfasura in zilele de 4, 5 si 6 septembrie 2009 in localitatea Bran.
    ,,Respect Live Fest"  este un festival national de interpretare, care isi propune sa incurajeze si sa sustina adevaratele valori interpretative si sa scoata in evidenta importanta actului artistic bazat pe resursele reale ale concurentilor.
    Festivalul este deschis tuturor artistilor care considera ca isi pot comunica mesajul pe scena pusa la dispozitie de Asociatia Respect.
    Juriul va decide castigatorii acestui festival si va decerna premiile in ultima zi a concursului, cand vor avea loc si recitalurile unor interpreti apreciati.
    Asociatia Respect va realiza un film documentar al intregului eveniment, care va fi fixat pe suport digital (DVD)
    Evenimentul va fi transmis live si pe internet.
Regulamentul si formularele de inscriere vor fi publicate pe site-ul Asociatiei Respect - www.asociatiarespect.ro

Vicepresedinte
Walter Dionisie